Нови образовни профил – „оператер у прехрамбеној индустрији“

Средња школа Жикица Дамњановић ове године уводи нови образовни профил под називом „оператер у прехрамбеној индустрији“.
Нови образовни профил нуди ученицима знања и вештине потребне за рад у фабрикама прехрамбене и прерађивачке индустрије.
Са овим профилом трећег степена ученици могу радити како у земљи тако и у иностранству. Ђаци ће се едуковати за рад у производњи кекса, шећера, бомбона, воћа и поврћа, вина, воћних сокова и освежавајућих пића, као и за рад у прехрамбеним трговинама и покретање самосталне делатности.
Образовање траје три године, а постоји могућност наставка школовања на четвртом степену и вишим прехрамбеним школама.

Овај унос је објављен под Актуелности, Настава, Упис 2018. Забележите сталну везу.